Je neděle, druhého června roku dva tisíce devatenáct. Spousta lidí využívá posledních volný chvil k brouzdání po internetu, anebo něco dělá. Postupně však všichni zjišťují, že služby gigantu Google, nejdou, jak mají jít, a vzápětí, že nefungují vůbec. Jen několik procent se jich obrátí na sledovací web, který hlídá připojení k síti a dává tam najevo svou nelibost. Proč jen několik procent?
Většina lidí neví, kam hlásit nefunkčnost, takže o tomto webu ani neví. Jiní zase povzdechnou, že to nejede, vypnou svůj stroj a je jim to jedno. V ten osudný den a onu osudnou hodinu to tak nějak být mohlo.
Jistě si nyní říkáte, že je to jako začátek scénáře nějakého vědecko-fantastického filmu. Ne, není.K tomuto výpadku skutečně došlo a zasáhl velkou část střední Evropy. Počet hlášení o nefunkčnosti se pohyboval řádově v tisících, a ještě se později zvyšoval.
Ovšem nevypadla jen Evropa, ale také pobřeží Spojených států, Austrálie, a dokonce i Japonska.
Některé služby nešly vůbec, některé s omezenými funkcemi a někdo to vůbec nepoznal. Protože jej prostě výpadek nedostihl.
Co tuto událost způsobilo? Nu, na nějaké závěry je ještě příliš brzy, Nyní čeká techniky Google ten nejdůkladnější rozbor celé situace, procházení spousty záznamů a hledání chyb.
Některé senzacechtivé weby jsou si již jisté, že šlo o masívní hackerský útok. To však zatím vůbec prokázáno není, a pravděpodobně ani nebude.
Jako nejvíce možné se jeví, že došlo někde k nějakému problému spíše technického charakteru. Skutečně se to zatím nedá říci přesně. Jakýkoli názor je zatím jen spekulací. Google si zajisté ohlídá celou věc a když technici chybu najdou, je jisté, že ji také sdělí světu. V opačném případě by totiž jen nahrávali konspiračním teoriím o čert ví čem. Takže buďme trpěliví a buďme také rádi, že již všechno funguje, jak má. Na výsledky šetření si holt musíme počkat.