Pokud máte potřebu probírat určité téma od nevidím do nevidím, a přitom nemáte kolem sebe lidi, byť by to byli vaši přátele, které vaše téma nezajímá, nemusíte házet flintu do žita. Na internetu určitě naleznete celou řadu skupin, které vás v tomto směru více než uspokojí. Chce to jen umět používat internetové vyhledávače. Takových skupin, či přesněji komunit, může být více, takže si dokonce budete moci vybrat jednu, dvě nebo můžete být klidně součástí všech. Tyto on-line skupiny mají několik forem. Mohou to být klasická diskuzní fóra, facebookové stránky nebo mít podobu chatu, kde si lidé ve skupině mohou vyměňovat své názory v reálném čase.
Většina těchto internetových komunit rozebírá klasické věci jako jsou počítačové hry, situace v politice, rybaření nebo třeba sportování. Nebyl by to internet, aby neexistovaly i komunity, které se zabývají lechtivými tématy. Tyto mají asi největší popularitu napříč věkovým spektrem. Pak jsou zde ale i skupiny, které rozebírají věci drastické, mnohdy i na hraně, respektive za hranou zákona. Ty jsou většinou rychle zrušeny nebo se nenacházejí na běžném internetu, ale v jeho šedé zóně, takzvaném darkwebu.
Možnosti nebezpečí
S internetovými komunitami, zvláště nacházejí-li se na darkwebu souvisí ještě jedna podstatná věc a tou je bezpečnost. Stejně jako při běžné komunikace s kýmkoliv po internetu, i zde můžete narazit na nepříjemné uživatele, kteří vám mohou ztrpčit nejen internetový, ale také i ten reálný život. Jedná se obvykle o duševně narušené jedince. Abyste těmto nepříjemnostem předešli, musíte se řídit určitými pravidly. Rozhodně nikdy nikomu nesdělujte informace osobního charakteru, mezi které patří adresa vašeho bydliště, telefonní číslo či vaše přihlašovací údaje. Nikdy totiž nevíte, komu do sdělujete. I když se daný jedinec může přihlásit jako váš kamarád z dětství, ale jednat se o něj jednat nemusí. Proto si vždy dávejte pozor, co komu sdělujete.